Deerforest kūrėja ir dizainerė - Gitana Vyšniauskienė

Apie Mane

DEER FOREST yra mano gyvenimo būdas. Iki to ėjau palaipsniui, kol atradau šilką. Buvau sužavėta neįtikėtinomis, tiesiog magiškomis šilko savybėmis, kaip lengvumas, dažymo galimybės, kuriomis galima išgauti netikėčiausius raštus.

Be to, visi žino, kad miegant ant šilko pagalvės, jaunėja oda, gerėja plaukų struktūra. O jei dėvit šilkinį drabužį, jaunėja visa kūno oda! Šilkas šildo, kai šalta, ir vėsina, kai karšta. Tai audinys, kurio nejauti ant kūno, jis prisitaiko kaip antra oda, per karščius neprilimpa, išgarina prakaitą, ir nesukelia jokio diskomforto jausmo. Labai rekomenduojamas žmonėms, turintiems odos problemų – veikia geriau už kremus.

Daug kas klausia, kodėl nedirbu su linu. Tai tikrai nuostabus audinys, bet man per grubus. Juokaudama sakau, kad lino drabužius nešiojo valstiečiai, o aukštuomenė rengėsi šilkais. Man artimesnis tas aukštuomenės drabužis. O su vilna dirbau prieš pradėdama šilko kelią. Nors iš pirmo žvilgsnio nepasakysi, bet vilna ir šilkas labai susiję. Abu yra gyvulinės kilmės pluoštas, turi labai panašias savybes, priežiūrai galima naudoti tas pačias medžiagas. Visgi šilkas nugalėjo, labiausiai dėl dažymo.

Yra daugybė šilko dažymo variantų. Aš pasirinkau darbą unikalia technika, vadinama „medium print“. Tai dažų ir natūralių augalų sintezė. Ant šilko dedami natūralus augalai, kurie išdžiovinti ir išmirkyti natūraliuose dažuose. Tada teptuku tapau su šilko dažais. Jų miltelius tirpinu, maišau tarpusavyje ir ant šilko gimsta neįtikėtini raštai ir gamtos paveikslai. Augalo antspaudas priklauso nuo to, kada ir kur jis rinktas. Pavyzdžiui, birželio mėnesio klevo lapo antspaudas bus kitoks nei rugsėjo. Galiausiai audinys su augalais garinamas aukštoje temperatūroje, kad užsitvirtintų dažai ir įsigertų augalų taninai, sukuriantys unikalų paveikslą.

Savo kuriamuose modeliuose laikausi principo, kad tobulumas glūdi paprastume. Mano modeliuose turi atsiskleisti piešinio grožis, šilkas plazda vėjyje ir nevaržo judesių. Kurdama stengiuosi atsižvelgti į sezono spalvines tendencijas, žinoma, ir kirpimo linijas, bet griežtai tik tuo nesivadovauju. Mano kuriamas drabužis yra lėtosios mados produktas, kiekvienas rūbas kuriamas rankomis, kiekviena siūlė apžiūrinėjama su ypatingu atidumu. Daug dirbu su individualiais užsakymais pagal klienčių pasirinktas drabužių spalvines gamas ir siluetus.

Mano kurtus šilko rūbus galima dėvėti ir šventėms, ir kasdienai. Tai priklauso nuo moters požiūrio į save ir į rūbą. Vienai tai bus tik proginis rūbas, kita jį dėvės kasdien, nes šilkas suteikia komforto pojūtį, leidžia pasijusti ypatinga, nekalbant apie tai, kokią naudą jis duoda visai moters kūno odai. Kuriu išskirtinei, moteriškai, savo vertę žinančiai ir save mylinčiai moteriai. Amžius tikrai nesvarbu. Svarbu, kad moteris suprastų vienetinių rūbų vertę ir privalumus.

Kūrybos procese geriausias įkvėpimo šaltinis man – gamta. Mėgstu miško ramybę, jūrą. Iš ten visada sugrįžtu dūzgiančia galva minčių ir idėjų naujiems darbams. Be to, mėgstu stebėti žmones. Tiesiog prisėdu su puodeliu kavos ir stebiu praeivius, jų neįtikėtinus aprangos derinius, iš kurių irgi gimsta naujų idėjų šilko rūbui. Kai manęs paklausia, ar man nepritrūksta idėjų, atsakau, kad jų turiu tiek, kad užtektų keliems gyvenimams, tad visada laukite naujienų!